اینترنت امن و مطمئن برای مهمانان هتل ها و اقامتگاه ها

اینترنت امن و مطمئن برای مهمانان هتل ها و اقامتگاه ها 2560 2560 تلاش توسعه نیک آریا

اینترنت برای هتل ها

 1. مقدمه
 2. چالش
 3. توپولوژی
 4. راهکار
 5. مزایا
 6. چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا

 

1. مقدمه

در یک مطالعه آماری که با حضور بیش از 500 شرکت کننده انجام شد 75 درصد از افراد اظهار داشتند دسترسی آزاد به اینترنت نقش مهمی در تصمیم گیری برای انتخاب هتل توسط آنان دارد. مطالعات دیگر نیز روند مشابهی را نشان دادند و دسترسی آزاد به اینترنت هتل را در کنار شاخصه های مهمی مانند صبحانه و پارکینگ رایگان در اولویت ها قرار می دهد. در حال حاضر 3.8 میلیارد کاربر تلفن همراه در دنیا وجود دارد که تعداد آنها نیز با سرعت در حال افزایش است. دستگاه های هوشمند دیگری نیز وجود دارد مردم به صورت روزانه از آنها استفاده می کنند و آنها نیز نیازمند دسترسی به وای فای در همه جا هستند.

 

2. چالش

در اختیار قرار دادن خدمات اینترنت رایگان با کیفیت خوب تنها بخشی از چالش های ارتباط و اتصال برای مدیران هتل ها و اقامتگاه ها است. سوال دیگر آن است که چه میزان اتصالی که ایجاد می شود امن و قابل اطمینان است. تجربه استفاده از اینترنت که نارضایتمندی همراه داشته باشد برای کسب و کار می تواند منجر به از دست دادن فرصت ها و ایجاد دیدگاه های منفی در فضای مجازی شود و همانطور که معلوم است این موضوع نقش حیاتی در کسب و کار میزبان و جذب مهمان دارد. مساله دیگر این است که زیرساخت هتل ها با سرعت رشد فناوری رشد نمی کند، راهکاری که چندین سال پیش بسیار عالی و کارآمد بود ممکن است به دلیل افزایش دستگاه های هوشمند که افراد به صورت روزانه استفاده می کنند پاسخگو نباشد.

علاوه بر این در حالی که بعضی از مشتریان ممکن است از اپلیکیشن هایی که پهنای باند بالایی مصرف می کنند استفاده کنند دیگرانی هم هستند که به یک اتصال پایدار برای کسب و کار خود مانند کنفرانس های ویدئویی احتیاج دارند. بنابراین ضروری است که مطمئن شویم این نیازها تداخلی با هم ندارند و خروجی نهایی به اندازه ای کافی است که همه کاربران را راضی نگه دارد چه برای آن کسی که از اینترنت برای سرگرمی استفاده می کند و چه برای آن کسی که از اینترنت برای اهداف کاری بهره می برد.

 

 

3. توپولوژی

اینترنت برای هتل ها

 

4. راهکار

با توجه به شکل مربوط به توپولوژی برای این چالش از روتر مدل RUTX08 که یک روتر گیگا بیت اترنت به اترنت است استفاده شده است، این روتر این قابلیت را دارد که تمامی زیر ساخت هتل را به اینترنت متصل نماید. با استفاده از سوئیچ گیگابیت صنعتی مدل TSW110 اتصال بین چهار طبقه تقسیم می شود، سپس سوئیچ صنعتی TSW110 داده ها را به روتر وایرلس RUTX10 که مجهز به Dual Band Wi-Fi 5 802.11ac انتقال می دهد این روتر وایرلس ظرفیت بالایی در انتقال داده و عملکرد وایرلس پایدار دارد. برای حصول اطمینان خاطر از اینکه ارتباط در بالاترین سطح و سرعت حفظ می شود هر طبقه به دو روتر وایرلس مدل RUTX10 مجهز شده که وای فای یکدیگر را تامین می کنند. این دستگاه ها می توانند به صورت همزمان هم در حالت Access Point و هم در حالت Station Mode به کار گرفته شوند و این بدان معنی است که کابل کشی کمتری برای نصب مورد نیاز است و همواره شبکه وای وای پایدار و پیوسته ای وجود دارد.

همانگونه که در تصویر ملاحظه می کنید در طبقه همکف برای دوربین های IP، تلفن های IP و سیستم های پرداخت سوئیچ TSW100 همراه اتصال از طریق کابل شبکه در نظر گرفته شده است. سوئیچ TSW100 از فناوری PoE پشتیبانی کرده و همه دستگاه ها را روشن می کند در نتیجه فرایند پیاده سازی ساده، سریع و به صرفه می شود.

یک مشخصه مهم دیگر این راهکار سازگاری با سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا (RMS) است. چنین زیرساخت هایی نیازمندی به روزرسانی و نگهداری دوره ای است و تمامی این عملیات می تواند بدون حضور در ساختمان انجام گردد. با استفاده از RMS کارشناسان آی تی می تواند به شبکه از هر جای ممکن دسترسی داشته باشند و مدیریت شبکه را انجام دهند. علاوه بر این قادر هستند به روزرسانی تنظیمات، گذرواژه ها و فریمور دستگاه را از راه دور انجام دهند و در عین حال برای پشتیبانی کامل آی تی دسترسی به صفحه کاری کامپیوترها را از راه دور دارند. این موضوع برای هتل ها و اقامتگاه هایی که به صورت زنجیره ای کار می کنند بسایر سود مند است. سیستم مدیریت از راه دور زمان لازم برای حل مشکلات فنی را کاهش داده و هزینه را نیز کم می کند.

 

5. مزایا

 • بهره خروجی بالا – از طریق اترنت گیگابیت و Wave-2 802.11 ac Dual Band WIFI
 • امنیت – فراهم شده از طریق فایروال و سرویس های VPN متعدد از جمله OpenVPN، IPsec، PPTP، L2TP و DMVPN.
 • پیاده سازی سریع – زمانی که قرار است اینترنت برای هتل فراهم شود این راهکار اجرای آسانی دارد چرا که محصولات تجهیزات شبکه تلتونیکا با یکدیگر همخوان بوده و عملکرد PoE نیز برق ورودی دستگاه های دیگر را مانند تلفن ها و دوربین ها را فراهم می کند.
 • افزایش مقیاس آسان – چنین راهکارهایی و مشابه آن می توانند به راحتی در بسیاری از اقامتگاه های پذیرایی استفاده شود.
 • مدیریت از راه دور – عدم نیاز به سفر و جا به جایی برای تعمیر و نگهداری و به روزرسانی، تمامی زیرساخت یک یا چند هتل می تواند به راحتی از طریق یک پلتفرم در هر جای دنیا مدیریت شود.

 

6. چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا

بخش تجهیزات شبکه تلتونیکا محصولات متنوعی از جمله روتر وایرلس تولید کرده و تمرکز وسیعی بر روی امنیت و قابلیت اطمینان محصولات خود دارد و هر زمانی که قرار است اینترنت برای هتل یا اقامت گاه خود فراهم کنید اهمیت این موضوع دو چندان می شود. در ضمن این راهکار می تواند یک راه حل عمومی برای اقامتگاه های مختلف با اندازه ها، موقعیت ها و جمعیت مختلف باشد و تنها تغییرات کوچکی مورد نیاز باشد.

 

محصول ویژه برای این راهکار: RUTX10

محصول پیشنهادی برای این راهکار: RUTX08, RUT300, TSW100, TSW110