تجهیزات اینترنت اشیا و رشد 12 درصدی استفاده از آن

تجهیزات اینترنت اشیا و رشد 12 درصدی استفاده از آن 1080 1080 تلاش توسعه نیک آریا

رشد 12 درصدی استفاده از تجهیزات سلولار اینترنت اشیا در سال گذشته آمار استفاده از تجهیزات اینترنت اشیا همراه را در جهان به 7/1 میلیارد رساند. آمار وتحقیقات نشان داده که تجیزات اینترنت اشیا همراه  سال گذشته با سرعتی فزاینده ای در حال رشد و فراگیری بوده است. البته با همه گیری کرونا وهجوم بسیاری از افراد به دورکاری و مدیریت محل کار خود از راه دور این رشد دور از انتظار نبود.با این حال بیشتر  تجهیزات فروخته شده مورد استفاده در صنعت بوده اند و جدا از بحث دورکاری نشان دهنده تمایل صنایع از این تجهیزات نیز هست.

تجهیزات اینترنت اشیا

رشد جهانی فروش تجهیزات اینترنت اشیا

طبق پیش بینی ها تا سال 2025 حداقل 4 میلیارد دستگاه اینترنت اشیا به شبکه های تلفن همراه متصل خواهند شد. آمار و گزارش های جهانی نشان می دهد ، اروپای مرکزی و آمریکای شمالی بالاترین نرخ رشد اینترنت اشیا که بیش از 15 درصد می باشد را ثبت کرده اند، جالب است که چین به کندی حرکت می کند و این سرعت کم خارج از تصور بوده است.

شرکت  china mobile  با 658 میلیون اتصال تجهیزات اینترنت اشیا همراه رتبه اول جهانی را در خدمات اینترنت اشیا ثبت کرده است. China Unicom وchina telecom به ترتیب با 240 میلیون و 138 میلیون اتصال در رتبه های دوم و سوم  قرار دارند. پیش بینی ها در زمینه اینترنت اشیا نشان می دهد که کشور چین در توسعه اتصالات  VEHICLE-TO-EVERYTHING (V2X) پیشرو خواهد بود.

کمپانی VODAFONE  پیشتاز و پرچم دار ارتباطات تجهیزات اینترنت اشیا همراه در بین اپراتورهای اروپایی می باشد و با 118 میلیون اتصال در رتبه چهارم جهانی قرار دارد.شرکت AT&T با 81 میلیون اتصال تجهیزات اینترنت اشیا در رتبه پنجم قرار گرفته است.DEUTSCHE ،VERIZON،TELEFONIKA و TELEKOM جمعا حدود 26 تا 48 میلیون اتصال اینترنت اشیا دارند. بازیگران پایانی شرکت های ORANGE  و TELENOR هستند که به ترتیب با 18 میلیون و 17 میلیون اتصال ،در 10 کمپانی اول جهان قرار گرفته اند.

تجهیزات شبکه تلتونیکا

محصولات شبکه تلتونیکا

مرجع:Berginsight.com