سیستم پرداخت عوارض هوشمند در بزرگراه‌ها تلتونیکا RUT955

سیستم پرداخت عوارض هوشمند در بزرگراه‌ها تلتونیکا RUT955

سیستم پرداخت عوارض هوشمند در بزرگراه‌ها تلتونیکا RUT955 324 324 تلاش توسعه نیک آریا

پرداخت عوارض هوشمند در بزرگراه ها

امروزه در صنعت حمل و نقل، بکارگیری روش ها و ابزارهای جدید مبتنی بر فناوری های بروز و پیشرفته در حال افزایش می‏باشد. این روند  در کشور ما نیز کمابیش آغاز شده است و استفاده از سامانه‏ های هوشمند حمل و نقل یا  ITS در کشور در حال رشد می‏باشد یکی از این سامانه‏ ها، ETC یا اخذ الکترونیکی عوارض است که نقش بسزایی در رفع مشکلات روشهای سنتی اخذ عوارض (توقف-پرداخت-دریافت رسید) ایفا می ‏نماید. در سالهای اخیر اقدامات گسترده ‏ای در راستای توسعه آن در کشور صورت گرفته و با توجه به  گستردگی امور و وجود عوامل و نهادهای مختلف درگیر  همچنان این اقدامات ادامه دارد.

چالش پیش رو:

در این طرح  صاحب وسیله نقلیه با خرید یک برچسب(Tag) و شارژ آن و چسباندن آن بر شیشه جلوی اتومبیل بدون توقف از ​دروازه ETC برای سیستم پرداخت عوارض هوشمند در بزرگراه ها عبور می‏ نماید و  بصورت خودکار مبلغ عوارض از حساب آن کسر مي‏گردد.​ در این طرح نیاز به بستر اینترنت قابل اعتماد و بدون قطعی بیشتر  احساس میشود. با توجه به اینکه بیشتر اتوبان ها در محل هایی که دسترسی به اینترنت کابلی بسیار محدود است قرار دارند، استفاده از مودم- روتر های سلولار بیش از پیش مورد توجه قرار میگیرد. که هم میتواند به عنوان بستر اصلی اینترنت و هم به عنوان اینترنت پشتیبان استفاده شود و ارتباط مورد نیاز این سیستم ها را با مراکز داده برقرار کند .

توپولوژی:

سیستم پرداخت عوارض هوشمند در بزرگراه ها

راه حل تلتونیکا:

شرکت تلتونیکا به منظور ایجاد این بستر امن، روتر RUT955 و گیت وی صنعتی مدل TRB140  را پیشنهاد میدهد .

RUT955  با پشتیبانی از دو سیمکارت و قابلیتAutomatic WAN Failover ، میتواند قطعی اینترنت را به حداقل برساند. همچنین با استفاده از پورت های اترنت موجود در دستگاه، میتوان دوربین هایCCTV  رامتصل نمود و به صورت لایو به تصاویر دوربین ها از راه دور و از طریق انواع VPN های پیکربندی شده روی دستگاه دسترسی داشت . TRB140 نیز یک راه حل مقرون به صرفه میباشد که با پشتیبانی از یک سیم کارت و پورت اترنت میتواند ارتباط با مراکز داده را به منظور کنترل پلاک ماشین ها و تخمین مقدار عوارض، انجام دهد. همچنین میتوان این دستگاه ها  را به سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا (RMS) متصل نمود و به صورت یکپارچه و از راه دور مدیریت و پیکربندی کرد.

سیستم پرداخت عوارض هوشمند در بزرگراه ها

مزایا:

• اتصال دوربین
• راه اندازی سریع و آسان
• Firewall
RMS
• VPN
• WAN Failover
• مقرون به صرفه
• ارسال SMS و یا Email

روترRUT955

RUT955 روتر حرفه ای دارای دو سیم کارت  LTE Wi-Fi, cellularمی باشد. این روتر های صنعتی بسیار امن و قابل اعتماد هستند و مجهز به پورت های Ethernet  I/O, ، RS232، RS485 میباشد و از GNSS (GPS)، Micro SD و رابطUSB  نیز پشتیبانی میکند.
https://teltonika-networks.com/product/rut955/

گیت وی صنعتی TRB140

TRB140 گیت وی حرفه ای دارای سیم کارت  LTE cellular می باشد. این گیت وی های  صنعتی بسیار امن و قابل اعتماد هستند و  مجهز به یک  پورت  Ethernet و  Mini USB میباشد و از انواع VPN به همراه الگوریتم های رمز نگاری پیشرفته پشتیبانی میکند.
https://teltonika-networks.com/product/trb140/