بهترین مارک ردیاب خودرو چیست؟

بهترین مارک ردیاب خودرو چیست؟ 900 600 تلاش توسعه نیک آریا

می دانید که بهترین مارک ردیاب خودرو کدام است؟ پیشرفت تکنولوژی و افزایش توانایی افراد در استفاده از انواع ابزارهای امنیتی علاوه بر نتایج مثبت، پیامدهای منفی چون ایجاد راه‌های جدید برای سرقت نیز داشته است. ردیاب دستگاهی کوچک است که با استفاده از سیستم موقعیت‌یابی راهی مطمئن برای تأمین امنیت جانی و مالی افراد است. ردیاب قابل‌نصب برای انواع وسایل نقلیه سبک‌وسنگین است و برای جلوگیری از سرقت و یافتن ماشین بعد از سرقت کارایی دارد. انواع ردیاب خودرو بر اساس نحوه نصب، نحوه اتصال و تکنولوژی متنوع و گسترده است که متناسب با استفاده انتخاب می‌شوند.

ردیابی آنلاین، اطلاع‌رسانی در مواقع اضطراری و قابلیت نصب بر روی انواع خودرو از ویژگی های بهترین ردیاب خودرو است. نظارت بر عملکرد راننده خودرو و نظارت بر مصرف سوخت و صرفه‌جویی با ردیاب ممکن خواهد شد؛ اما ردیابی که کیفیت ساخت بالا داشته و پیشرفته باشد. برندهای مختلفی از ردیاب خودرو در کشور موجود است که یکی از بهترین مارک ردیاب خودرو Teltonika است. این برند طیف گسترده‌ای از محصولات ردیابی خودرو را متناسب با نیاز مشتریان خود تولید و عرضه می‌نماید و به طور مداوم محصولات خود را ارتقا می‌دهد. تلتونیکا در بخش تجهیزات ردیابی خودرو یعنی کلیه اقدامات طراحی، ساخت و تأمین ردیاب‌های جی‌پی‌اس بیش از 15 سال سابقه فعالیت داشته و بیش از 8 میلیون دستگاه ردیاب باکیفیت تولید کرده است.

ردیاب خودرو و کاربرد آن

ردیاب‌های خودرو دستگاه‌های کوچکی مانند دزدگیر هستند که سیم‌کارت درون آن قرار می‌گیرد. ردیاب با استفاده از سیستم موقعیت‌یابی جهانی (GPS) یا فناوری فرکانس بسیار بالا (VHF) موقعیت مکانی خودرو را ردیابی می‌کنند. این وسیله کوچک یا با باتری درون خود کار می‌کند و یا به سیم‌کشی خودرو متصل می‌شود. در بازار ایران ردیاب در سایز و قیمت‌های متفاوت وجود دارد. یکی از بهترین مارک ردیاب خودرو تلتونیکا است که کلیه مراحل ساخت آن توسط این مجموعه انجام می‌شود. استفاده از ردیاب‌ها در مناطقی که خطر سرقت خودرو بالا بوده و در میان شرکت‌های کرایه خودرو رایج‌تر است.

برای استفاده از این دستگاه هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و روی هر گونه وسیله نقلیه از جمله انواع خودرو و ماشین سبک‌وسنگین و حتی موتورسیکلت به‌آسانی قابل‌نصب است. قابلیت و ویژگی های بهترین ردیاب خودرو متفاوت است و کاربرد آن‌ها متناسب با نوع دستگاه فرق دارد؛ اما از مهم‌ترین کاربرد همه ردیاب‌ها می‌توان به قابلیت مشاهده مسیر طی شده توسط خودرو با اطلاعات دقیق مانند تاریخ و زمان اشاره کرد. کاربردهای گسترده ردیاب عبارت‌اند از:

 • ارائه گزارش از مسیرهای طی شده در طول زمان
 • موقعیت‌یابی دقیق و لحظه‌ای خودرو در بهترین مارک ردیاب خودرو
 • روشن و خاموش‌کردن ماشین از راه دور
 • اعلام هشدار عبور از سرعت مجاز
 • امکان تعیین محدوده جغرافیایی مجاز (جئوفنسینگ)
 • امکان درخواست کمک اضطراری با دکمه SOS
 • پیداکردن خودروی مسروقه به کمک موقعیت‌یابی دقیق
 • نظارت بر عملکرد راننده خودرو
 • نظارت بر مصرف سوخت و صرفه‌جویی
 • کنترل از راه دور خودرو در هر نقطه از جهان

انواع ردیاب خودروانواع ردیاب خودرو

ردیاب خودرو در انواع مختلفی در بازار موجود است. ردیاب‌ها بر اساس نحوه اتصال، تکنولوژی و نحوه نصب در دسته‌های مختلفی قرار می‌گیرند. برای خرید ردیاب باید بر اساس هدف نصب و کارایی ردیاب، آن را از بهترین مارک ردیاب خودرو تهیه کرد تا از کیفیت آن مطمئن بود. دسته‌بندی ردیاب‌ها شامل موارد زیر می‌شود.

1. دسته بندی ردیاب براساس نحوه اتصال به وسیله نقلیه

برای اتصال ردیاب یا نیاز به برق خودرو است و یا سیستم آهن‌ربایی خود ردیاب. انواع ردیاب بر اساس نحوه اتصال در زیر آمده است.

 • ردیاب شارژی یا آهن‌ربایی: این نوع ردیاب خودرو با استفاده از آهنربا به هر قسمت فلزی وسیله نقلیه متصل می‌شود پس برای اتصال این ردیاب نیازی به سیم‌کشی و برق ماشین نیست. ضریب امنیتی بالا و شناسایی سخت توسط سارقان خودرو از مزایای ردیاب آهن‌ربایی است.
 • ردیاب غیر شارژی: این ردیاب‌ها به سیستم برق خودرو متصل می‌شوند پس باید در نزدیکی سیم‌کشی خودرو قرار گیرند. همین امر موجب می‌شود پیداکردن و غیرفعال‌کردن ردیاب غیر شارژی کار سختی نباشد. برای نشان‌دادن موقعیت مکانی نیاز به سیم‌کارت دارد.

2. دسته بندی بهترین مارک ردیاب‌ خودرو از نظر تکنولوژی مورد استفاده

در دسته‌بندی دیگر از انواع ردیاب، این دستگاه بر اساس تکنولوژی به‌کاررفته در آن برای استفاده‌کردن به دودسته زیر تقسیم می‌شود.

 • ردیاب‌های متکی به فناوری GPS: ردیاب جی‌پی‌اس به ۳ ماهواره که به‌دور جو زمین می‌چرخند سیگنال ارسال می‌کند و موقعیت جغرافیایی خودرو را بر اساس فاصله خودرو از این ۳ ماهواره محاسبه می‌کند. این روش ردیابی مکان خودرو به‌صورت لحظه‌ای و از طریق اپلیکیشن قابل‌مشاهده است.
 • ردیاب‌های متکی به فناوری VHF (فرکانس‌های بسیار بالا): ردیاب‌های خودرو VHF، از امواج رادیویی مانند تلویزیون و رادیو استفاده می‌کنند. این ردیاب تنها زمانی که خودرو به سرقت رفته باشد فعال می‌شود و به‌راحتی هک نمی‌گردد و سیگنال‌های‌شان مسدود نمی‌شود؛ اما قیمت بالایی دارد.

3. دسته بندی بهترین مارک ردیاب خودرو بر اساس نحوه نصب

در انواع دیگر ردیاب که ممکن است یکی از تکنولوژی‌های بالا را در سیستم خود داشته باشند ردیاب‌های فندکی و دیاگی است که نصب آن‌ها راحت‌تر و قیمت مناسب‌تر است.

 • ردیاب فندکی خودرو: از انواع ردیاب GPS خودرو که ظاهری شبیه به شارژر فندکی خودرو دارد. نحوه نصب و همچنین عملکرد آن بسیار آسان است. به این صورت که سیم‌کارت را داخل ردیاب جی‌پی‌اس قرار داده و سپس آن را به پورت فندکی ماشین متصل کرده تا ردیاب شروع به کار کند. این ردیاب با جداشدن از فندکی به صاحب خودرو هشدار ارسال می‌کند.
 • ردیاب دیاگی ماشین (ردیاب OBD): علاوه بر انتخاب بهترین مارک ردیاب خودرو، مدل آن بر اساس نحوه نصب هم اهمیت دارد. ردیاب دیاگی، ردیابی با قیمت مناسب و نسبتاً ارزان و درعین‌حال کاربردی است. این ردیاب روی سوکت دیاگ برق خودرو نصب می‌شود و دقت بالایی در موقعیت‌یابی دارد. نصب ساده و بدون نیاز به سیم‌کشی انجام می‌شود. ردیاب دیاگی روی تمام خودروهای انژکتوری به‌راحتی نصب می‌شود.

ویژگی های بهترین ردیاب خودرو چیست؟

امکانات ردیاب خودرو متفاوت و گسترده است؛ اما این قابلیت‌ها برای هر کدام از مدل‌ها ردیاب متفاوت بوده و یکسان نیست. از جمله ویژگی های بهترین ردیاب خودرو به موارد زیر می‌توان اشاره کرد.

 • کلید اضطراری SOS: برخی از ردیاب‌ها دارای کلید اضطراری SOS هستند که در مواقع ضروری و اضطراری با استفاده از این کلید اطلاعات موقعیت جغرافیایی صاحب خودرو برای سه نفر از نزدیکان که از پیش تعیین شده‌اند ارسال می‌شود.
 • شنود کابین از جالب‌ترین امکانات ردیاب خودرو: ردیاب‌های حرفه‌ای و پیشرفته دارای قابلیت شنیدن صداهای داخل اتاق خودرو را برای کاربر فراهم می‌کنند. صدا به‌صورت واضح قابل‌شنیدن است که در زمان سرقت ماشین کمک بزرگی خواهد بود.
 • سیستم آنلاین بهترین مارک ردیاب خودرو: ردیاب‌های خودرو به دودسته آنلاین و آفلاین تقسیم می‌شوند. ردیاب آنلاین امکان ردیابی خودرو را به‌صورت آنلاین و مشاهده موقعیت خودرو به‌صورت لحظه‌ای را فراهم می‌کند. ردیاب آنلاین برای ردیابی خودرو نیاز به اینترنت دارد.
 • باتری از ویژگی های بهترین ردیاب خودرو: در زمان خرید ردیاب باید به نوع باتری و ظرفیت آن توجه کرد. ردیاب‌ها دارای باتری‌های متنوع با ظرفیت‌های مختلفی هستند. میزان ظرفیت باتری ردیاب در قیمت آن تأثیرگذار است، هرچه ظرفیت بیشتر باشد قیمت نیز بالاتر می‌رود.
 • قابل‌استفاده بودن بهترین مارک ردیاب خودرو برای انواع خودرو داخلی و خارجی: بهترین ردیاب خودرو قابلیت نصب بر روی انواع خودرو چه داخلی ایران و چه خارجی مانند: پرشیا، ۲۰۶، سمند، دنا، رانا، پراید، کوئیک، ساینا، هیوندا، تویوتا، ماکسیما، سراتو و… دارد.
 • گارانتی معتبر: یکی از ویژگی های بهترین ردیاب خودرو داشتن گارانتی معتبر شرکتی و پشتیبانی تخصصی است.
 • اپلیکیشن کاربردی در اپ‌استور: بهترین مارک ردیاب خودرو بایستی اپلیکیشن کاربردی در اپ‌استورهای رسمی مانند گوگل‌پلی و اپ‌استور اپل داشته باشد تا به‌راحتی و بدون پرداخت هزینه‌های اضافی بتوان از آن استفاده کرد.

اهمیت بهترین مارک ردیاب خودروبهترین مارک ردیاب خودرو

امروزه به جهت تأمین امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن از ردیاب استفاده می‌شود. این دستگاه با برندهای مختلفی در ایران وجود دارد و شرکت‌های ایرانی زیادی نیز در زمینه تولید و عرضه ردیاب خودرو فعالیت دارند. یکی از برندهای معتبر در این زمینه مارک تلتونیکا است که این مجموعه تجهیزات باکیفیت بالا با همکاری بیش از 18 کشور دنیا تولید می‌کند. یکی از ویژگی های بهترین ردیاب خودرو دقت ردیابی آن است.

ردیاب‌های پیشرفته درصد خطای نسبتاً کم و دقت ردیابی بالایی دارند؛ اما قیمت بیشتری دارند. اقدامات مجموعه تلتونیکا در زمینه ردیاب خودرو شامل طراحی، ساخت و تأمین ردیاب‌های جی‌پی‌اس می‌شود. تجهیزات ردیابی این برند درحال‌توسعه و پیشرفت است و تا کنون بیش از 8 میلیون دستگاه ردیاب خودرو به بازار عرضه کرده است. بهترین مارک ردیاب خودرو داری ظرفیت بالا و قدرت تشخیص‌یابی زیاد است که با ارسال هر لحظه موقعیت مکانی کمک بزرگی به دارندگان خودرو در جهت یافتن ماشین می‌کند.

جمع‌بندی

در دنیای پیشرفته امروزی راه‌های سرقت نیز زیادتر شده است به همین دلیل دارندگان خودروهای اجاره‌ای و مناطقی که سرقت در آنجا زیاد رخ می‌دهد به دنبال یافتن راهی برای کنترل و افزایش امنیت هستند. استفاده از ردیاب برای خودرو باعث افزایش امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن می‌شود. ردیاب با ارسال موقعیت مکانی خودرو، یافتن و دسترسی به خودرو را آسان کرده است. ردیاب‌ها در انواع متنوع و مختلفی هستند که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند و یکسان نیستند. ردیاب فندکی و ردیاب دیاگی از انواع ردیاب خودرو هستند که نحوه اتصال آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.

داشتن سیستم آنلاین و ارسال هر لحظه موقعیت مکانی و داشتن دکمه  SOSجهت ارسال اطلاعات برای افراد از قبل تعیین شده در مواقع اضطراری از ویژگی های بهترین ردیاب خودرو است. در بازار ایران ردیاب‌های متنوعی وجود دارد و برخی از ردیاب‌ها نیز در کشور تولید می‌شوند. برند تلتونیکا یکی از بهترین مارک ردیاب خودرو موجود در بازار است که فرایند طراحی و ساخت آن توسط این مجموعه انجام می‌شود. برای خرید مطمئن از تولیدات باکیفیت این برند می‌توانید درباره تلتونیکا بیشتر بدانید و با این مارک ردیاب آشنا شوید.