مدیریت از راه دور سیستم دستگاه های فروش خودکار

مدیریت از راه دور سیستم دستگاه های فروش خودکار 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

مدیریت از راه دور سیستم دستگاه های فروش خودکار

 

 

 

 1. مقدمه
 2. چالش
 3. راهکار
 4. توپولوژی
 5. مزایا
 6. چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا؟

 

 

1.مقدمه

دستگاه های فروش خودکار که با نام Vending Machine نیز شناخته می شود سالها است که مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که در گذر زمان این دستگاه ها تغییرات گسترده ای کردند مثلا بیشتر خودکار شده اند یا محصولات بیشتری را به فروش می رسانند اما همچنان اصول اولیه کاری آنها ثابت باقی مانده است. در حال حاضر محبوبیت این دستگاه ها در حال افزایش است و دلایل متعددی برای آن وجود دارد. نخست اینکه این دستگاه نیاز به حضور انسان را حذف می کنند و زمان را در محیط هایی که نیازمند سرعت است مانند ایستگاه ها، سازمان ها و سایر مان های عمومی ذخیره می کند. همچنین به صورت شبانه روزی در دسترس هستند و فضای زیادی را نیاز ندارند و هزینه نگهداری پایینی دارند.

 

2.چالش

با تغییر رفتار مصرف کننده دستگاه های فروش خودکار نیز باید خلاق و تطابق پذیر باشند. تغییر نرخ مصرف موجب می شود که فروشنده تامین خود را بر اساس های نیازهای متفاوت برنامه ریزی کند این موضوع می تواند مبنای محصول و یا حتی نحوه پرداخت داشته باشد. در حال حاضر در اکثر کشورهای غربی درصد بالایی از مصرف کننده به صورت غیرنقدی خرید می کنند و این بدان معنا است که دستگاه های قدیمی سکه ای و پولی دیگر کارآمد نخواهند بود. به هر حال استفاده از سیستم پرداخت غیرنقدی شکل دیگری از مشکلات مرتبط به امنیت و نگهداری را در خود دارد. پایانه های پرداخت نیاز مند به روزرسانی مستمر میان افزارها است تا بالاترین سطح امنیت را تضمین کند اما انجام این موضوع چگونه می تواند بدون تحمیل هزینه های بالایی مثل سفر و حضور مهندسین فنی بر سر دستگاه ممکن است؟

 

3.راهکار

معمولا دستگاه های فروش خودکار از پایانه های غیر نقدی مجموعه ثالثی استفاده می کنند. انتخاب راهکارهای تخصصی مزایایی از جمله پذیرش گزینه های متعدد پرداخت و ارتقا برنامه های وفاداری مشتری برای جمع آوری داده ها را به ارمغان می آورد. اما از همه مهمتر سطح امنیتی بالای تراکنش های مالی را تضمین می کند. یک عنصر ضروری برای این سیستم اتصال به اینترنت امن و بدون قطعی ای را دارد. در این مورد روتر اترنت RUT300 دستگاه کارتخوان، سیستم عامل لینوکس، و سنسورهای مختلف را با استفاده از پنج پورت گیگابیت خود به شبکه متصل می کند. برای اتصال بیشتر سنسورها می توان از یک سوئیچ TSW110 استفاده کرد که یک اکوسیستم با نصب راحت را فراهم می آورد.

علاوه بر این اتصال به اینترنت یک مزیت حیاتی دیگری دارد که در کنار توانمند سازی سنسورها برای جمع آوری داده ها اهمیت دارد و آن توانایی مدیریت از راه دور است.      اپراتورهای این دستگاه ها مسئول نگهداری ده ها و یا صدها ماشین در نقاط مختلف کشور هستند. تامین کننده های درگاه های پرداخت سیاست های امنیتی سختی دارند و نیازمند به روزرسانی مستمر میان افزارها دارند، اپراتور دستگاه ها مسئول انجام این موضوع هستند. در اینجا سیستم مدیریت از راده دور تلتونیکا به یاری می آید و زمان بسیاری از متخصصین را ذخیره کرده و متخصصان را پشتیبانی می کند. بدین شکل نه تنها می توانید به روترهای تلتونیکا برای تشخیص، به روزرسانی و رفع عیب متصل شوید بلکه می توانید به دستگاه های دیگری مانند کارتخوان ها متصل شوید و هرکاری که آنها نیاز به انجام دارند را انجام دهید و مدیریت از راه دور دستگاه های فروش خودکار را تسهیل نمایید.

برای اینکه درک بهتری از مزایای سیستم مدیریت از راه دور دستگاه های فروش خودکار داشته باشید تنها کافی است ساعات لازم برای تعمیر و نگهداری ماهانه هر ماشین را در نرخ حقوق کارشناس در تعداد دستگاه ها ضرب کنید و هزینه حمل و نقل جهت رسیدن به مقصد و برگشت را نیز به آن اضافه کنید. با استفاده از سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا هزاران پایانه پرداهت می توانند به صورت همزمان از هر نقطه در دنیا به صورت همزمان به روزرسانی شوند.

 

 

4.توپولوژی

مدیریت از راه دور سیستم دستگاه های فروش خودکار

5.مزایا

 • مدیریت از راه دور تجهیزات شبکه تلتونیکا از طریق سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا برای عیب یابی، نگهداری و رفع عیب.
 • دسترسی به تجهیزات مجموعه های ثالث از طریق RMS و انجام عملیات مانند حالتی که دستگاه در مقابل شما است.
 • قابلیت تنظیم هشدارهای آنی برای جلوگیری از هزینه های عدم کارکرد.
 • گزارش دهی دوره ای یا درخواستی برای بهینه سازی فرآیند
 • تطبیق پذیر با سیستم عامل های مختلف از جمله لینوکس، ویندوز و Mac.
 • میزبانی شده بر روی AWS با ضریب امنیتی بسیار بالا.
 • برنامه های پرداختی متناسب که این امکان را می دهد تنها برای خدماتی که نیاز دارید پول پرداخت کنید.

 

6.چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا؟

بخش تجهیزات شبکه تلتونیکا محصولاتی را تولید می کند که بر روی قابلیت اعتماد، امنیت و کاربری ساده تمرکز دارد و این موضوع را به محصولات نرم افزاری نیز تسری داده است. حفظ این کیفیت نیازمند به روزرسانی و توسعه مداوم است. اگر چه سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا (RMS) در ابتدا پلتفرمی بود که با تجهیزات تلتونیکا سازگاری داشت اما به تدریج به چیزی بزرگتر تبدیل شد تا نیاز مشتریان را پوشش دهد. هم اکنون این سیستم می توان اتصال به تجهیزات غیرتلتونیکایی را تنها با چند کلیک فراهم آورد در حالی که بالاترین سطح حفاظتی و مراقبت از منابع کسب و کار را فراهم می آورد.