هوشمندسازی فعالیت کارگران مزارع و کشاورزان

هوشمندسازی فعالیت کارگران مزارع و کشاورزان 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

 

هوشمندسازی فعالیت کارگران مزارع و کشاورزان

 1. مقدمه
 2. چالش
 3. راهکار
 4. مزایا

 

مقدمه

صنعت کشاورزی به عنوان ستون های قدرتمند اقتصاد هر جامعه در نظر گرفته می شود. با وجود میلیون ها کارگر در حوزه کشاورزی بدیهی است که سازمان های کشاورزی برای کنترل امنیت و وظایف این افراد دچار مشکل شوند. برای افزایش بازدهی نیروی کار و حل مشکل عنوان شده، راهکاری وجود دارد. راهکاری که ما آن را راهکار هوشمندسازی فعالیت کارگران مزارع و کشاورزان نامیده ایم.

 

چالش

در دنیای مدرن از اهمیت بخش کشاورزی هرگز کاسته نمی شود. کشاورزی بخش اصلی تولید غذا وطیور را به عهده دارد. با توجه به پیش بینی افزایش  25% نرخ جمعیت جهان در 20 سال آینده بخش کشاورزی هم به همان میزان رشد خواهد داشت . با توجه به آمار و ارقام حدود  9.7میلیون ( 4.2%) نیروی کار در بخش کشاورزی دراروپا مشغول به کار هستند.در کشورهای آمریکای لاتین حدود 13,71% افراد کشاورز بوده و در افریقا 33 میلیون نفر مالک زمین های کشاورزی وجود دارد.

بیشتر کشورهای دنیا متکی به صنعت  کشاورزی هستند به این دلیل که این صنعت مواد اولیه مشاغل زیادی را تامین و تولیدات ناخالص داخلی را افزایش می دهد. بی شک صاحبان مزارع و کارخانه های کشاورزی با مشکلات زیادی روبرو هستند. مشکلاتی مانند حفاظت از کارگران که هنوز به عنوان  چالش در سال 2021 مطرح بوده است. به عنوان مثال  اخیرا  یک کشاورز  در اورگون ( امریکا) با افزایش گرمای هوا جان خود را ازدست داد و با توجه به  غیبت طولانی مدت وی و همچنین عدم آگاهی از شرایط کشاورز متاسفانه همکاران او نتوانستند جان وی را نجات دهند. موارد دیگری نیز وجود داشته که از جمله می توان به اتفاقی که در کشور اسپانیا افتاده اشاره کرد. به این صورت که در سال 2020 گرمای بیش از حد هوا منجر به فوت یک کشاورز شد. علاوه بر این وقایع مخاطره آمیز دیگری مانند سقوط کردن یا افتادن در مکان پرخطر بدون نظارت مستقیم برکشاورزان که در مزارع  اتفاق می افتد باعث عواقب مالی و اخلاقی برای کارفرما می شود.

چالش دیگر صاحبین مزارع سرقت محصولاتشان بوده که  ضررهای مالی جبران ناپذیری در بر دارد. برای حل این چالش از طریق نظارت صحیح و دقیق مانع هر گونه سرقت توسط کارگران و افراد دیگر خواهیم شد.

مساله مهم دیگر در بحث کشاورزی موضوع ورود و خروج کارگران است. گزارش شده است که 75 درصد شرکت ها بخاطر سروقت حاضر نشدن و یا از زیر کار در رفتن کارگران خود، دچار ضررهای مالی شدیدی شده اند. بنابراین هر گونه تغییر چشمگیر  در رفت و آمد حتی یک کارگر باعث بروز مشکلاتی در عملکرد سایر کارکنان در محیط کار خواهد شد.

دپارتمان ردیاب اشخاص تلتونیکا راهکاری با تولید دستگاه GH5200 برای نظارت بر رفتار کارگران و بهبود وضعیت در جهت افزایش بهره وری ارائه نموده است.

 

راهکار

فرض کنید شما صاحب یک کارخانه بسیار وسیع با صدها هزار کارگر هستید که تمامی آن ها را مجهز به دستگاه ردیاب شخصی GH5200 نموده اید.

اول اینکه این دستگاه از سطح  امنیت کارگران اطمینان حاصل می کند . برای فعال کردن این سناریو دستگاه ردیاب شخصی Gh5200 می تواند با افراد ناظر تماس برقرار کند. همچنین خود کارگران در زمان بروز حوادثی چون  سقوط و بی تحرکی  می توانند با فشار دادن یک دکمه از قبل برنامه ریزی شده، با ناظر تماس بگیرند.

دوم اینکه  با انجام  این راهکار مانع اتلاف وقت توسط کارگران در حین کار می شویم. همچنین  برای کنترل ساعت  ورود و خروج کارمندان و رصد کردن افرادی که اطراف مزارع گشت می زنند نیازی به کاغذ و قلم و مدیریت دقیق نمی باشد.

توپولوژی راهکار هوشمندسازی فعالیت کارگران مزارع و کشاورزان

مزایا

 •  امکان تعریف 5 شماره جهت برقراری تماس و ارسال پیامک های ضروری بالای 5 زنگ تماس و پیامک دریافتی در مواقع ضروری
 •  مدیریت و کاربرد آسان دستگاه به واسطه داشتن 5 دکمه قابل برنامه ریزی
 •  قابلیت اتصال به کمربند و آویزان شدن از گردن افراد
 • تنظیمات هوشمند کاربر پسند و ساده متناسب با نیاز مشتری
 • قابلیت تعریف دستگاه در سامانه FOTA  : دستگاه GH5200 در سامانه تحت وب FOTA تلتونیکا اضافه می شود که با این کار به راحتی و از راه دور می توانید انواع تنظیمات و آپدیت فریمور را انجام دهید. مانند تمامی دستگاه های ردیاب تلتونیکا قابلیت مدیریت گروهی ردیاب های شخصی نیز وجود دارد.
 •  تعیین فاصله مجاز از راه دور: دستگاه های ردیاب شخصی ما مانند ساعت سوئیسی  عمل می کند به این شکل که اطلاعات مکانی مورد نظر را با سرعت بالایی ارسال می کند.
 • نمایش آنلاین وضعیت دستگاه و همچنین پایش لحظه به لحظه شرایط هنگام رخدادهای اورژانسی که در نتیجه باعث تسریع در اقدام جهت جلوگیری از  وقایع ناگوار و تلخ  می شود.
 •  دارا بودن بلوتوث برای اتصال دستگاهای خارجی و انواع حسگرهای بلوتوثی با مصرف انرژی پایین