راهکار مدیریت آنلاین کارگران نظافت شهری

راهکار مدیریت آنلاین کارگران نظافت شهری 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

مدیریت آنلاین کارگران نظافت شهری

 

 

 

  1. مقدمه
  2. چالش
  3. راهکار

 

1.مقدمه

بیکاری نیروهای کار، مشکلات مدیریت پسماند و ایمنی کارگران نظافت شهری و رفتگران ازجمله دغدغه­ های مطرح مدیریت نظافت شهری هستند که نیاز به بررسی و ارائه راهکاری مدرن و یکپارچه دارند. تلتونیکا راهکاری را ارائه کرده است که علاوه بر حل این چالش ها، می ­تواند کارایی یک تجارت را بهبود بخشد.

 

2.چالش

این روزها جوامع بشری بیش از پیش با تکنولوژی ­های جدید آشنا شده و به آن­ها مجهز شده ­اند. بنابراین طبیعی به نظر می­ رسد که انتظارات مردم از خدمات مبتنی بر فناوری ­های نوین افزایش یابد و متناسب با آن اگر توانایی در پیاده ­سازی صحیح آن وجود نداشته باشد شکایات آنلاین مردمی نیز افزوده می­ شود. وقتی بودجه‌های مربوط به پروژه­ های مدیریت نظافت شهری کاهش یابد و روش‌های کارآمد جدیدی اجرا نشود، شهرداری­ ها شاهد موجی از شکایت و عدم رضایت مردمی هستند.

 

3.راهکار

شهرهای اروپایی در تلاش هستند تا روش­های مختلف نظارت و مدیریت نظافت شهری را برای مقابله با مشکلات ذکر شده پیاده ­سازی کنند. به عنوان مثال تجهیزات نظافت خودکار و هوشمند شهری یک نمونه از این روش­ هاست. در روش ­های قدیمی نیز همیشه چالش­ های عجیبی وجود دارد. برای بررسی دقیق تر مثالی را مطرح می­کنیم.

معمولا کارگران و رفتگران خیابان ۲ ساعت در روز زمان بیکاری دارد. اگر شرکت نظافتی مربوطه 50 کارگر داشته باشد، در ماه حدود 2200 ساعت هدر رفت وجود دارد که با توجه به حقوق پرداختی به کارگران حدود 11200 دلار در ماه تخمین زده می­ شود. این هدررفت هزینه در سال، عدد به شدت عجیب و بزرگی خواهد بود که برای یک شرکت نظافت شهری بسیار سنگین است.

راهکارهای نظارت و مدیریت آنلاین روش نوینی است که می­ تواند به صرفه جویی حداقل نیمی از مبلغ ذکر شده کمک کند، شکایات را سریعتر حل کند، بهره­ وری ناوگان و کارگران را افزایش دهد و آن­ها را برای نتایج فعالیت شان به صورت روزانه پاسخگو نگه دارد. این اقدامات همچنین به پیش‌بینی تقاضا در آینده و برنامه‌ریزی مسیرها به شیوه‌ای سازنده‌تر کمک می‌کند.

اگر شهرداری­ ها و شرکت­ های مربوطه راهکارهای نظارت آنلاین یا ردیابی را اتخاذ کنند و روش ­های پویا را بر اساس داده ­های جمع آوری شده پیاده­ سازی کنند به مقدار قابل توجهی در هزینه­ های سربار خود صرفه جویی خواهند کرد.

شهرداری­ ها در حال ایجاد راهکارهای مدیریت نظافت شهری هوشمند برای نظافت خیابان­ ها، بهینه­ سازی عملکرد رفتگرها و جمع­ آوری نوین زباله هستند. تمیز کردن خیابان‌های اصلی به صورت هفتگی برنامه‌ریزی می شوند و سایر خیابان‌ها در صورتی که زمان اجازه دهد تمیز خواهند شد. بر اساس این برنامه ­ریزی که اساسا مشکل دارد، در بخش نظافت خیابان­ ها شاهد از کنترل خارج شدن شهرها هستیم و نیاز به ارائه برنامه­ های زمان بندی بر اساس راهکارهای ردیابی نوین است. این در حالی است که شهرداری­ ها در شهرهای بزرگی مانند بارسلونا در تلاش هستند تا با روبات‌ها عملیات نظافت شهرها را انجام دهند. در شهرهای کوچک‌تر مانند Tumwater در ایالات متحده آمریکا از فناوری ردیابی برای مدیریت رفتگرها، کارگران و تجهیزات استفاده می شود.

 در حالی که برخی از شهرداری­ ها روی زمان بندی تمیز کردن خیابان ها تمرکز دارند، برخی دیگر در حال اجرای راهکارهایی برای کنترل هوشمند جمع ­آوری زباله هستند. به عنوان مثال در سال 2020 در فیلادلفیا آمریکا محصول نرم افزاری StreetSmartPHL که یک پلتفرم آنلاین برای ردیابی وضعیت جمع­ آوری و بازیافت زباله است راه اندازی شد. در شهر Chandigarh کشور هندوستان نیز بر روی هر وسیله نقلیه یک نمایشگر عملکرد نصب شده که نشان دهنده زمان صرف شده توسط کامیون­ها برای جمع ­آوری زباله از هر معبر است و نشان می­ دهد که آیا در محدوده زمانی مشخص شده مراجعه صورت گرفته یا خیر و اگر تاخیر صورت گرفته دلیل تاخیر مشخص خواهد بود.

اگر از شرکت‌های نرم­ افزاری فعال در حوزه مدیریت زباله یا مجری پروژه ­های مربوط به شهرداری هستید و خدمات نرم‌افزاری را جهت یکپارچه­ سازی ناوگان و تجهیزات ارائه می دهید، تلتونیکا آماده مشارکت با شماست. ترکیب ردیاب شخصی ما با نرم افزار شما امکان دسترسی کامل، مدیریت و ردیابی آنلاین رفتگران و سایر کارگران شهرداری را فراهم می­ کند. کارگران می­ توانند هر زمان که بخواهند با مرکز در ارتباط باشند و شخص مدیر هم با استفاده از قابلیت Geofence دستگاه ردیاب شخصی می تواند حیطه جغرافیایی فعالیت کارگران را به طور مجزا برای آنها مشخص کند و در صورتی که اشتباهی صورت پذیرد به سرعت متوجه آن شود.

مدیریت آنلاین کارگران نظافت شهری

شکل1- توپولوژی راهکار مدیریت آنلاین کارگران نظافت شهری

داده­ های دقیق موقعیت مکانی به شما این اجازه را می­ دهد که رفتگران را به موقع به محل انجام ماموریت خود اعزام کنید. دستگاه ردیاب شخصی ما شامل سناریوهای از پیش برنامه ­ریزی شده خاصی است.  سناریوهایی مانند اعلان بیکاری بیش از حد کارگر، به این صورت که اگر کارگری حرکت نکند، به طور خودکار اعلان عدم جابجایی کارگر در زمان مشخصی به سمت سرور ارسال می ­شود. یا در صورت به زمین­ خوردن کارگر نیز یک پیام سمت سرور ارسال خواهد شد و نیروهای اورژانس و کمک رسان می­ توانند بلافاصله برای بررسی اتفاق اعزام شوند. یک دکمه حالت اضطراری نیز روی دستگاه ردیاب شخصی تعبیه شده است که پس از فشردن آن توسط کارگر پیام مشخصی که قابل برنامه ­ریزی است مستقیما به مرکز ارسال می­ شود. این پیغام می­ تواند به صورت تماس، پیامک و … باشد.

 

ردیاب ویژه برای این راهکار: TMT250

ردیاب پیشنهادی برای این راهکار: GH5200