چرا استفاده از ردیاب کودک ضرورت دارد؟

چرا استفاده از ردیاب کودک ضرورت دارد؟ 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

استفاده از ردیاب کودک

 

 

  1. مقدمه
  2. چالش
  3. راهکار

 

1.مقدمه

برای هر پدر و مادری امنیت فرزندان در اولویت قرار دارد و این موضوع یک نگرانی همیشگی است. رشد مشکلات اقتصادی در جامعه نیز خود به یک عامل تهدید امنیتی تبدیل شده است و کودکان را طعمه خلافکاران و افراد شرور قرار می دهد.  رفت و آمد و تردد دانش ­آموزان به مدرسه فرآیندی روزانه است و برای حفظ امنیت بیشتر نیازمند به ردیابی و نظارت است.  رشد تکنولوژی به کمک خانواده ها آمده است به طوری که با استفاده از دستگاه ­های ردیاب کودک می تواند بسیاری از نگرانی ها را برطرف نموده و شرایط را برای نظارت آنلاین بر آن­ها فراهم نماید. اما مساله این است که به چه ردیابی و تا چه حد می توان اعتماد کرد.

 

 

2.چالش

 رفت و آمد کودکان به مدرسه و یا کلاس­های آموزشی در خیابان­های پر ترافیک و شلوغ مخصوصا برای خانواده ­هایی که والدین در آن شاغل هستند، چالشی اساسی است. تا کنون والدین با سپردن مسئولیت کودکان به اقوام و دوستان درجه یک و یا پدربزرگ و مادربزرگ­ ها سعی در کنترل رفت و آمد و مراقبت و حفط امنیت کودکان داشته اند. اما همیشه این موضوع ممکن نبوده است مخصوصا برای والدینی که دور از بستگان و دوستان زندگی می کنند و همچنین در زمان همه گیری کرونا که امکان حضور کودکان در کنار سایرین ممکن نبوده است.

از طرفی امنیت پایین جامعه شهری و شیطنت­ های کودکان مخصوصا پسربچه ها می ­تواند به هنگام رفت و آمد صدمات و خسارت­ هایی را به آن­ها یا والدینشان تحمیل کند. در نتیجه یا می­ بایست آنان را همراهی کرد که نیاز به صرف زمان داشته و باعث افزایش هزینه ها می­ شود، یا از راهکارهای آنلاین و ردیاب کودک استفاده کرد که هم قابل اعتماد و هم مقرون به صرفه می ­باشند.

 

3.راهکار

با استفاده از ردیاب کودک مدل TMT250 که به سادگی به لباس یا مچ دست متصل می شود و یا به صورت آویز گردنی و داخل کیف قرار می گیرد، در کنار یک پلتفرم متناسب می توانید کودک خود را ردیابی کنید. از طرفی کودک نیز می تواند بدون حمل موبایل هوشمند و یا تبلت گران قیمت که خود تهدیدی برای امنیت  اوست با شما در ارتباط بوده و شما را از وضعیت خود آگاه سازد.

در کنار این قابلیت ها، شما می توانید منطقه جغرافیایی مشخصی را تعیین نموده که فقط در صورت خروج فرزندتان از آن منطقه برای شما هشداری ارسال شود. لازم به ذکر است که ردیاب کودک مدل TMT250، کاملا ضد آب و گرد و خاک بوده و در هر شرایط آب و هوایی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. پس لزومی به نگرانی در مورد شرایط استفاده از آن نیست.

همچنین ردیاب کودک تلتونیکا مدل TMT250 دارای یک دکمه هشدار اضطراری است. در صورت بروز خطر، گم شدن یا هر حادثه دیگری که کودک نیازمند اطلاع رسانی به والدین خود است می تواند با فشار دادن دکمه هشدار اضطراری موقعیت خود را به تلفن همراه والدین خود ارسال نموده و اعلام درخواست کمک نماید. به این شکل می توان از بروز بسیاری از رخدادهای ناهنجار قبل از وقوع جلوگیری کرد و امنیت کودک را از لحاظ روانی و فیزیکی تضمین نمود.