دسترسی امن از راه دور به ماشین آلات تولیدی

دسترسی امن از راه دور به ماشین آلات تولیدی 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

دسترسی امن از راه دور به ماشین آلات صنعتی

 

 

 1. مقدمه
 2. چالش
 3. راهکار
 4. توپولوژی
 5. مزایا
 6. چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا؟

 

1.مقدمه

 نسل 4 صنعت در حال ایجاد تغییرات گسترده در بخش تولید است. استفاده از اتوماسیون و AI بازدهی را به جایی رسانده است که هرگز پیش از این نبوده است. به کارگیری و یکپارچه نمودن سیستم ها و فرآیندهای جداگانه موجب افزایش عملکرد و تصمیم گیری با استفاده از داده ها شده است و در نهایت زنجیره تامین را بهینه نموده است. استفاده از پایگاه های داده بزرگ و تحلیل ها بخش بزرگی از منابع انسانی را حذف می نماید و رقابت پذیری، سوددهی و بازدهی را افزایش می دهد.

 

2.چالش

در واحدهای تولیدی معمولا تعداد بسیاری از ماشین آلات تخصصی وجود دارند که نیازمند نیروی مهندسی تربیت شده برای انجام تنظیمات و مراقبت هستند. اغلب اوقات تجهیزات از تولید کننده های مختلف خریداری می شود و اگر یکی از کار بیافتد برای کل خط تولید مشکل ایجاد می شود و در نتیجه تاخیر و هدررفت ایجاد می شود.

علاوه بر این همه گیری جهانی اخیر نشان داد که زمان هایی وجود دارد که تعداد زیادی از کارمندان موقتا در دسترس نیستند و مراکز تولید ممکن است تعداد زیادی از نیروهای کاری خود را از دست دهد. در چنین موقعیت هایی دسترسی از راه دور به ماشین آلات تولیدی ضروری است. بنابراین تجهیزات شبکه صنعتی حرفه ای برای اتصال ماشین آلات ضروری است و مدیریت از راه دور را فراهم کرده و در عین حال امنیت و اطمینان لازم را برای اتصال به اینترنت تضمین می کند.

 

3.راهکار

یکی از بزرگترین مزایای اتصال ماشین آلات تولیدی به شبکه امکان جمع آوری داده ها است. روتر شبکه صنعتی RUT300 دارای پنج پورت اترنت، دو ورودی و خروجی قابل تنظیم و یک پورت USB است که تجهیزات و کامپیوترها را به آسانی به اینترنت متصل می کند. فایروال های از پیش تنظیم شده امنیت این راهکار را از همان ابتدا تنظیم می کند، همچنین چندین VPN سطح بالا امکان رمزگذاری داده ها را ایجاد می کند.

علاوه بر این پشتیبانی از بازه گسترده ولتاژ ورودی این محصول را برای بسیاری از تجهیزات الکترونیک مناسب نموده است. طراحی صنعتی مستحکم این روتر به همراه مقاومت دمایی بالا و مقاومت در برابر لرزش کاربری این دستگاه را در شرایط مختلف آسان نموده است.

یکی از بزرگترین مزایای این راهکار مربوط به سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا (RMS) است. RMS Management به شما این اجازه را می دهد که به روتر RUT300 وصل شوید و به روز رسانی و عملیات نگهداری را انجام دهید، از طرف دیگر RMS Connect به شما اجازه می دهد تا کار مشابه را با دستگاهی که پشت روتر قرار دارد انجام دهید. این بدان معنی است که لازم نیست مهندس در محل سایت تولید حضور داشته باشد و کار تنظیم و رفع مشکل دستگاه را انجام دهد. همچنین امکان ارسال ایمیل در زمان بروز رخداد از پیش تعریف شده توسط روتر وجود دارد.

 

 

4.توپولوژی

دسترسی امن از راه دور به ماشین آلات صنعتی

 

5.مزایا

 • دسترسی از راه دور– سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا اجازه دسترسی از راه دور به ماشین آلات، برنامه ریزی و نگهداری برای تمامی راهکار را فراهم می آورد.
 • امنیت – فایروال از پیش تنظیم شده برای استفاده آنی و تعداد پروتکل های VPN مختلف جهت انتخاب.
 • طراحی صنعتی – تجهیز از چندین پروتکل صنعتی پشتیبانی کرده ، قاب آلومینیومی مستحکمی دارد، دارای چندین ورودی و خروجی است و بازه گسترده ای از ولتاژ را ورودی پشتیبانی می کند.
 • گزارش رخدادها – ارائه گزارش بر اساس قوانین از پیش تنظیم شده جهت جلوگیری از آسیب به سیستم.
 • جمع آوری داده ها – برای پایش، آنالیز، بهینه سازی و پیش بینی رخداد ها.

 

6.چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا؟

بخش تجهیزات شبکه تلتونیکا تجربه ای طولانی در توسعه محصولات صنعتی داشته است. کار در پروژه های مختلف که سعی و خطاهای فراوانی را به همراه داشته است موجب شده است سبدب از محصول را ایجاد کنیم که نیازهای مختلف بازار را پوشش دهد. ارتباط مداوم با مشتریان و گرفتن بازخورد آنها موجب شده است به صورت پیوسته نرم افزار و سخت افزار خود را بهبود ببخشیم و در میان بازیگران اصلی این صنعت باقی بمانیم. به همین خاطر است که ما سیستم مدیریت از راه دور را توسعه دادیم تا مشتریانمان کار رو زندگی راحت و آسوده تری داشته باشند.

 

دستگاه ویژه برای این راهکار: RUT300

دستگاه پیشنهادی برای این راهکار: RUT240, RUTX08, RUTX10