راهکار ساده و آسان برای اینترنت خودروهای کاروان

راهکار ساده و آسان برای اینترنت خودروهای کاروان 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

اینترنت خودروهای کاروان

 

 

 1. مقدمه
 2. چالش
 3. همکار
 4. راهکار
 5. توپولوژی
 6. مزایا
 7. چرا تلتونیکا

 

1.مقدمه

کمپ کردن برای سالیان است که یک فعالیت تفریحی در بسیاری از نقاط دنیا بوده است، محدودیت هایی که پس از وقوع کرونا در سراسر دنیا ایجاد شد رفتار مسافران را به راهکارهایی که استقرار مستقل را ترویج کند سوق داده است در نتیجه بازار خودروهای کاروان به یکباره رشد سریع کرد و میزان خرید و اجاره به شدت افزایش یافت. یک از نیازمندی های ضروری این خودروها در حال حاضر داشتن اتصال به اینترنت پایدار و قابل اعتماد است. قطعی اینترنت خودروهای کاروان خصوصا زمانی که حین سفر نیاز به کار از راه دور نیز وجود دارد قابل قبول نیست و اهمیت می یابد.

 

2.چالش

چالش اتصال اینترنت خودروهای کاروان چند وجهی است. از یک رو تجهیز مورد نیاز می بایست به اندازه کافی پایدار باشد و ثبات لازم را داشته باشد که در یک خودرو در حال حرکت به درستی کار کند و از طرفی دیگر نصب آن باید به گونه ای باشد که به سادگی انجام پذیرد. از آنجا که خودروهای کاروان ممکن است از مرز چند کشور عبور کند نیازمند یک اتصال مطمئن در هر یک از کشورها می باشد. خصوصا در نزدیکی مرزها جایی که سیگنال های چند اپراتور مختلف قابل دریافت است این موضوع اهمیت پیدا می کند. یک موضوع بزرگ دیگر امنیت راهکار است که باید در نظر گرفته شود چرا که دستگاه های متعددی از یک WLAN مشترک استفاده می کنند.

 

3.همکار – ANTRETTER HUBER

شرکت ANTRETTER HUBER اصالتا یک تولید کننده آنتن برای صنعت خودروسازی در آلمان است. این شرکت تکنولوژی آنتن های خود را با روتر دو سیم کارت مدل RUT955 ترکیب نموده و راهکاری به نام CamperNET را خلق نموده است. این راهکار به کاربران اجازه می دهد از اتصال اینترنت خودروهای کاروان بدون قطعی حین سفر لذت ببرند.

 

4.راهکار

راهکار CamperNET یک راهکار جامع است که اتصال  اینترنت خودروهای کاروان قابل اعتماد بدون پیچیدگی در تنظیمات را همراه خود دارد. ترکیب تکنولوژی آنتن این شرکت با روتر دوسیم کارت 4G مدل RUT955 یک اتصال مطمئن حتی در جایی که آنتن دهی موبایل فراهم نیست ایجاد می نماید. استفاده از دوسیم کارت نه تنها دریافت بهتر از اینترنت ورودی در جاهای مختلف ایجاد می کند بلکه به صرفه جویی در هزینه اپراتورها نیز کمک می کند. برای مثال اگر خودرو در حال عبور از کنار مناطق مرزی باشد روتر سریعا به سیم کارت دیگر خود سوئیچ کرده تا از هزینه های بالای رومینگ جلوگیری کند.

این راهکار ساده و آسان برای کار کردن نیاز به دانلود و نصب هیچ گونه اپلیکیشنی بر روی تلفن هوشمند، تبلت، لپ تاپ یا رایانه شخصی ندارد. پورت USB این روتر این امکان را فراهم می آورد که بتوانید دستگاه های مختلف مانند تلویزیون هوشمند را مستقیما به اینترنت وصل کنید. داشتن پورت های شبکه مختلف این امکان را می دهد تا بتوانید دوربین های IP و سایر تجهیزات IP را به شبکه متصل نگه دارید.

روتر RUT955 دستگاه مقاومی است که دماهای بین -400C تا 700C را تحمل کرده و بنابراین چه در زمستان و چه در تابستان قابلیت استفاده دارد. ولتاژ ورودی این روتر بازه گسترده ای دارد و با باتری های خودروهای کاروان مختلف همخوانی دارد ضمن اینکه تمامی این راهکار انرژی مصرفی ای کمتر از یک لامپ LED دارد.

 

5.توپولوژی

اینترنت خودروهای کاروان

 

6.مزایا

 • یک راهکار جامع که نیاز به WIFI را بر هر نوع از مسافر برآورده می کند – از مصرف داده برای سرگرمی گرفته تا اینترنت یکنواخت و بدون قطعی برای تجربه کار از راه دور.
 • عملکرد دو سیم کارت اجازه انتخاب هر یک از دو سیم کارت را می دهد لذا کمک می کند دریافت اینترنت خودروهای کاروان بهتر بوده و در هزینه ها نیز صرفه جویی شود.
 • توانایی قرار دادن کل تجهیزات زیر یک WLAN اجازه می دهد که کل سیستم به یک WIFI رایگان خارجی متصل شود.
 • هات اسپات نیز این امکان را ایجاد می کند که اینترنت را با دیگران به اشتراک بگذارید و میزان مصرف داده را نیز محدود نمایید تا از مصرف بالای آن جلوگیری کنید.
 • فایروال از پیش نصب شده اتصال امن را برای همه تجهیزات نصب شده به روتر فراهم می نماید.

 

7.چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا؟

تجهیزات شبکه تلتونیکا رابط نرم افزاری با کاربری ساده و راحتی دارند. سیستم عامل OpenWRT می تواند به سادگی با هر نرام افزاری ترکیب شود و نیازمندی های شرکای فنی را مرتفع نماید. به کارگیری اتصال سلولار در راهکار اینترنت خودروهای کاروان هزینه ها را در مقایسه با فناوری ماهواره بسیار به صرفه تر نموده است. روتر شبکه تلتونیکا نه تنها اتصال LTE/WIFI عالی ای ایجاد می کند بلکه همچنان اجازه می دهد تجهیزات مختلفی از طریق شبکه و USB به اینترنت متصل شوند. طراحی مقاوم این روتر موجب شده است که این دستگاه چه در زمستان و چه در تابستان کارکرد خود را حفظ نماید ضمن آنکه بازه گسترده ولتاژ ورودی استفاده آن را برای خودروهای کاروان مختلف میسر می نماید

 

دستگاه ویژه برای این راهکار: RUT955

دستگاه پیشنهادی برای این راهکار: RUT950, RUTX12, RUT360