اهمیت کنترل بیماران در زمان قرنطینه

اهمیت کنترل بیماران در زمان قرنطینه 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

 

اهمیت کترل بیماران در زمان قرنطینه

  1.  مقدمه
  2. چالش
  3. راهکار

مقدمه

در این مقاله به بررسی یکی دیگر از موارد استفاده دستگاه ردیاب شخصی تلتونیکا می پردازیم. در دنیای کنونی امروز ، مردم جهان با یک چالش بسیار بزرگ به نام ویروس کرونا روبرو شده اند.کووید 19 بروی سلامت روان و اوضاع مالی افراد تاثیر گذاشته است. از طرفی فشار و آسیب اقتصادی و از طرفی دیگر مرگ عزیزان بر اثر این ویروس قدرت تحمل افراد را کاهش داده است.

این چالش نیاز به توجه دقیق و تلاش هر چه بیشتر ما در جهت مبارزه با همه گیری  کرونا و برگشت به زندگی طبیعی دارد. مدیریت افرادی که قوانین قرنطینه را نادیده می گیرند و به اصطلاح خلاف جهت رودخانه حرکت می کنند کاری بس دشوار است که با ایجاد فشار و محدودیت نتایج پایدار و موثری در پی نخواهد داشت.

شرکت تلتونیکا با ارائه دستگاه ردیاب شخصی  TMT250 برای نظارت موثر و دقیق روی افراد در قرنطینه راهکارهایی را معرفی کرده است.

 

چالش

قوانین قرنطینه برای تمامی مسافرین در سرتاسر دنیا در حال افزایش می باشد. تخطی از قوانین قرنطینه موجب به خطر افتادن سلامتی عموم مردم و صرف هزینه های زیادی می شود. از آنجایی که افراد در قرنطینه در مکان هایی متفاوت از شهر ساکن هستند برای مقامات دولتی نظارت و کنترل این افراد  بسیار دشوار است.

برای اجرای قوانین قرنطینه در کشورها چندین روش وجود دارد. در روش اول افراد از مکانی که در آن ساکن هستند گزارش لحظه به لحظه و منظمی از طریق سیگنالهای ماهواره ای  ارائه می دهند. اما با این روش در  زندگی افراد  اختلال ایجاد می شود. همچنین عدم پوشش دهی در سیگنال های ماهواره ای (مانند ساختمان های پر جمعیت) این روند را کند می سازد. روش دیگری برای حل این مشکل، ملاقات حضوری خاص برای نظارت بر افراد می باشد که این روش نیز به علت عدم وجود نیروی انسانی کافی کارآمد نخواهد بود.

در اکثر کشورها مسافران ملزم به استفاده از اپلیکیشن موبایلی می باشند که مکان حضور آن ها در قرنطینه رصد شود. در برخی کشورها استفاده از این اپلیکیشن اجباری شده و برای حصول اطمینان از رعایت قوانین قرنطینه به تمامی اطلاعات شخصی فرد ائم از تماس ها، مکان ها و … دسترسی دارند. که این روش روشی غیرقابل اعتماد و ناکارآمد است و سازمان دیده بان حقوق بشر در رابطه با دستیابی به اطلاعات شخصی افراد شامل هویت، مکان، رفتار و فعالیت ها ابراز نگرانی کرده است.

 

 

راهکار

برای حل این مشکل شرکت تلتونیکا یک راهکار قابل اعتماد، ساده و موثر برای نظارت دقیق بر قرنطینه افراد معرفی کرده است. ردیاب شخصی  TMT250 اولین دستگاه از محصولات تلتونیکا است که روی مچ دست قرار می گیرد و برای رصد کردن افراد به صورت دقیق و لحظه ای طراحی شده است. دستگاه ردیاب شخصی مستقل و خودکار TMT250 نیازی به نظارت مستقیم فرد و یا افرادی از واحد کنترل جهت رصد کردن از راه دور ندارد.

 

 

توپولوژی راهکار کنترل بیماران در قرنطینه

ردیاب شخصی TMT250 به همراه مچ بند روی دست شخص وصل می شود و هم زمان BEACON بلوتوثی برای تعیین  مدت زمان قرنطینه در مکانی از خانه نصب می­ گردد. اگر دستگاه از محدوده خانه خارج شود سناریو (Home Zone) فعال می شود و بصورت خودکار فرمان اخطار به افراد ناظر صادر می شود. یکی از ویژگی های این ردیاب قابلیت محدوده جغرافیایی است  که درآن محدوده قرنطینه مشخص می شود و به محض تخطی از این مرزها واحد کنترل پیام اخطار و جزییاتی در رابطه با مکانی که فرد در آن قرار گرفته است دریافت می کند. این دستبندهای ردیاب دارای سنسورهای شتاب سنج قوی و دقیق برای شناسایی حرکت و سسنسورهای دما می باشند و اطلاعات دقیقی از به صورت آنلاین از وضعیت فرد ثبت و ارسال می کنند.

طراحی دستگاه ردیاب شخصی به شکلی  است که استفاده از آن برای کاربر راحت بوده و کاربر حتی هنگام استحمام نیز می تواند از دستگاه استفاده کند. همچنین در موارد اورژانسی با فشار دادن دکمه هشدار می توان برای ارسال کمک با واحد کنترل تماس حاصل کرد.