ارتباط امن شعبه های بانک

ارتباط امن شعبه های بانک 2560 2560 تلاش توسعه نیک آریا

ارتباط امن شعبه های بانک با روتر صنعتی تلتونیکا

امروزه بانکداری بدون وجود اینترنت و فناوری های نوین غیرقابل تصور است. بدون اتصال به اینترنت نه سیستم های مختلف و مراکز داده قادر به فعالیت هستند و نه هیچ خدماتی قابل ارائه می باشد. امروزه بخش مالی مرتبا در حال تغییرات عمودی است  به گونه ای که در بعضی از نقاط جهان به واسطه رشد بانکداری اینترنتی گسترش فیزیکی بانک ها متوقف و در بسیاری از موارد شعبات بانک ها تعطیل شده اند، در بعضی از مناطق شعبات بانک در حال افزایش است اما تغییر شکل داده اند و خدمات خود را به شیوه های نوین مطابق با نیاز بازار فراهم می کنند.

چالش

اتصال و ارتباط شعبه های بانک نیازمند غلبه بر چندین چالش است و یک اتصال مطمئن ضروری و اجتناب ناپذیر است. برای یک موسسه ای مشتری مدار مانند بانک نمی توان ریسک آفلاین بودن را حتی برای زمانی کوتاه پذیرفت چرا که هم می تواند موجب نارضایتی مشتری شود و از طرفی در سیستم بانکداری اختلال ایجاد کند. شکی در مورد سطح امنیت بالا برای انتقال داده ها و تراکنش های مالی از هر نوع وجود ندارد در عین حال در این سیستم نیازمند انعطاف و انجام راحت تنظیمات هستیم.

تغییرات سریع شرایط جمعیت شناختی و اقتصادی چالش جدیدی برای حوزه بانکداری ایجاد می کند، اینکه بدانیم در چه منطقه ای و برای چه مدتی وجود یک شعبه بانک لازم است و اینکه بدانیم نصب و راه اندازی زیرساخت ها سریع است و در صورت انتقال به نقطه دیگر تجهیزات همچنان کاربردی هستند.

ارتباط امن شعبه های بانک

راهکار

شعبه های بانک در سزاسر دنیا هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ تعداد نیروی فعال در حال کوچکتر شدن هستند. تعداد کارمندان تمام وقت در هر شعبه به صورت میانگین بین 3 تا 8 نفر می باشند. همانطور که در شکل نشان داده شده است این ارتباط شعبه های بانک به زیرساخت شبکه پیچیده نیازی ندارند و اتصال اترنت برای کارهای روزانه کاملا کافی است.

روتر اترنت RUT300 پنج پورت اترنت با سرعت بالا دارد که به راحتی به رایانه ها متصل شده و اتصال سریع به اینترنت را فراهم می کند. این دستگاه کوچک بوده و به راحتی در هر محفظه یا میز کاری سوار می شود، همچنین ویژگی PoE پسیو موجب می شود تا به راحتی مورد استفاده قرار گرفته و نیازی به سیم کشی اضافه وجود نداشته باشد. پورت USB نیز به راحتی می تواند برای اتصال پرینتر یا مابقی تجهیزات دفتر کار به شبکه مورد استفاده قرار گیرد.

این روتر از مزایای فراوان RutOS بهره می برد. این دستگاه دارای فایروال از پیش تنظیم شده است و این بدان معنی است که در هنگام اولین استفاده نیز ایمن است. این روتر اترنت دارای مجموعه ای از ده سرویس VPN مختلف است که می تواند ارتباطی امن و خصوصی بین شعبه های مختلف و دفتر مرکزی ایجاد نماید و از فاصله دور رفع عیب دستگاه ها را انجام دهد مانند کامپیوترها، پرینترها، تلفن های آی پی و سایر دستگاه ها.

مزایا

  • تنظیمات ساده – چنین راهکاری تنها چند دقیقه زمان برای ایجاد ارتباط نیاز دارد و به راحتی می توان تنظیمات آن را تغییر داد.
  • امنیت– فایروال از پیش تنظیم شده موجب می شود از همان ثانیه های نخست ارتباط ایمن وجود داشته باشد.
  • سرویس های VPN متعدد – می توانید برای برقراری یک ارتباط خصوصی بین شعبه ها و دفتر مرکزی از راه دور، دست به انتخاب از بین 10 سرویس VPN متفاوت بزنید.
  • سایز کوچک دستگاه – این روتر اترنت قابل نصب داخل هر نوع کابینت سرور و یا هر جایی که امکان نصب ریل DIN باشد است.
  • مدیریت از راه دور تمامی راهکار – از طریق اتصال به سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا امکان کنترل و مدیریت تمامی راهکار وجود دارد.

چرا تجهیزات شبکه تلتونیکا؟

تجهیزات شبکه تلتونیکا با در نظر گرفتن مشتریان مختلف و سناریوهای کاربری متفاوت طراحی و ساخته شده اند. سبد محصول ما دارای بازه گسترده ای از محصولات شبکه برای موقعیت ها و تنظیمات متفاوت است بنابراین اجازه می دهد که مشتری دقیقا آنچه را که می خواهد گزینش کند و هزینه ای برای مشخصه ای که نیاز به آن را ندارد پرداخت نکند. علاوه بر این همه روترهای ما از ویژگی های پیشرفته RutOS برخوردارند که همواره قابلیت اطمینان و امنیت را فراهم می کند. همچنین روترهای تلتونیکا از سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا پشتیبانی نموده و امکان مدیریت از راه دور را برای تمامی زیرساخت فراهم می کند.

 

محصول ویژه برای این راهکار: RUT300

محصول پیشنهادی برای این راهکار: RUTX08, RUTX10