اتصال امن شعبه های سازمان ها به یکدیگر

اتصال امن شعبه های سازمان ها به یکدیگر 400 400 تلاش توسعه نیک آریا

اتصال امن شعبه های سازمان ها

 

 1. مقدمه
 2. چالش
 3. راهکار
 4. توپولوژی
 5. مزایا
 6. چرا تلتونیکا؟

1.مقدمه

قطعی اینترنت همواره یک مشکل برای سازمان ها بوده است، و زمانی که از شبکه های سازمانی صحبت میکنیم از ده ها و صد ها شعبه در کسب و کارها صحبت می کنیم که نیازمند اتصال به یک اینترنت امن هستند و در صورت قطعی می توانند هزینه های بالایی را برای صاحبان کسب و کار به بار بیاورند. سازمان های مختلف برآوردهای متفاوتی از هزینه هایی که قطعی اینترنت بر دوش سازمان گذاشته است داده اند در یک بررسی اعلام شده است که قطعی اینترنت می تواند هزینه ای معادل 10 میلون تومان به ازای هر ساعت قطعی برای سازمان های کوچک داشته باشد، البته این هزینه برای سازمان های متوسط تا بزرگ به مراتب بیشتر خواهد بود به طوری که این مبلغ چندین میلیارد تومان برای سازمان های بزرگ پیش بینی شده است. این رقم ها نجومی به نظر می رسد اما باید در نظر داشته باشید از دست دادن اعتماد مشتری چیزی نیست که بتوان آن را با اعداد و ارقام سنجید. علاوه بر این سازمان های بزرگ به دنبال اتصال امن شعبه های خود هستند تا بتوانند ضمن جلوگیری از ریسک های احتمالی این کار را به صورت به صرفه و کم هزینه ای اجرا کنند.

 

2.چالش

دنیای شبکه های سازمانی با ظهور فناوری ها و تجهیزات جدید در حوزه اینترنت اشیا تغییرات مفهومی زیادی یافته اند. در گذشته گزینه های اینترنت کابلی مانند فیبر نوری و DSL رایج و پرطرفدار بوده است اما دسترسی صد در صدی به اینترنت را تضمین نمی کرده است چرا که امکان خرابی دستگاه و قطع شدن برق همواره وجود داشته است. همچنین باید مدنظر داشت که بررسی ها نشان داده است به طور متوسط حداقل در 3.65 روز از سال 99 درصد از مشاغل قطعی اینترنت دارند و خدمات آنها در دسترس نیست. اگر ما این موضوع را مدنظر داشته باشیم و هزینه های احتمالی آن را هم ببینیم مشخص است که 99 درصد از مشاغلی که به سبک گذشته خود کار می کنند در دسترسی به اینترنت مشکل خواهند داشت. به همین خاطر است که کسب و کارها در سراسر دنیا در حال روی آوردن به استفاده از اینترنت 4G LTE برای اتصال امن شعبه ها و سازمان و پشتیبانی آن هستند حتی بسیاری از کسب و کارها به عنوان منبع اصلی و اولیه نیز از آن استفاده می کنند.

 

3.راهکار

توپولوژی ای که در این راهکار معرفی شده است بر روی چالشی که دفاتر مرکزی با آن مواجهه می شوند یعنی داشتن یک کانال VPN رمزگذاری شده برای اتصال امن شعبه ها که مطمئن باشد متمرکز است. دفتر مرکزی یک لینک WAN کابلی دارد که توسط روتر سلولار RUTX09 پشتیبانی می شود. روتر سازمانی با اتصال LTE-A و RutOS مشخصات پیشرفته ای برای مدیریت از راه دور و امنیت مانند DMVPN، MQTT، SNMP و سایر موارد را دارد. ارتباط داخل محل کار نیز از طریق روتر دیگری از سری RUTX مانند روتر RUTX08 میسر می گردد. روتر RUTX08 یک روتر اترنت به اترنت است و عملکرد VPN فوق العاده ای دارد و همان قابلیت های مدیریت از راه دوری را دارد که روتر سلولار RUTX09 دارد. در نهایت روتر RUTX10 از طریق AC Wi-Fi اتصال به اینترنت را برای مکان هایی مانند اتاق جلسات که نیاز است به سرعت اتصال به اینترنت برقرار شود را فراهم می کند. همچنین این روتر هات اسپات عمومی برای بازدیدکنندگان با دسترسی های مختلف و تنظیمات امنیتی متفاوت در مقایسه با کاربران داخل سازمانی ایجاد می کند.

در سمت شعبه با استفاده از RUTX11 تمامی نیازمندی های مربوط به اتصال از طریق LTE-A با ماکزیمم خروجی 300Mbps در دسترس قرار می گیرد همچنین این دستگاه می تواند پورت های گیگا بیت و رابط AC Wi-Fi خود را به اشتراک بگذارد. استفاده از روتر RUTX11 به عنوان منبع اولیه اتصال امکان گسترش سریع شبکه سازمانی را فراهم می کند با استفاده از روتر سلولار فراهم کردن اینترنت برای فضاهای جدید یک روز زمان می برد در صورتی که برای اینترنت کابلی ممکن است تا چند هفته زمان بر باشد.

 

4.توپولوژی

اتصال امن شعبه های سازمان ها

 

5.مزایا

 • سری X روترهای سلولار تلتونیکا اینترنت LTE را فراهم می نماید.
 • اتصال پیشرفته با سرعت بالا تا 300Mbps با قابلیت Carrier Aggregation
 • مناسب برای جایگزینی با دستگاه های قدیمی و سیستم های WAN کابلی غیر قابل اعتماد
 • فراهم کردن AC Wi-Fi که قادر است در دو کانال فرکانسی 2.4GHz و 5GHz کار کند و خدمات با سرعت بالاتر را فراهم کرده و هات اسپات های خصوصی و عمومی را نیز جدا نماید.
 • تمامی روترهای سری RUTX با سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا (RMS) همخوانی دارد و اجازه پایش عملکرد و فراهم کردن گزارشات و اعلان ها، مدیریت تنظیمات دستگاه و بسیاری از فعالیت های دیگر را از راه دور و حتی با IP عمومی فراهم می آورد.

 

6.چرا تلتونیکا؟

روتر های سری X بخش تجهیزات شبکه تلتونیکا در 4 حالت مختلف ظاهر می شود، با و بدون اینترنت سلولار و Wi-Fi و این بدان معنا است که از دستگاهی در سری مشابه برای زیر ساخت تان استفاده کنید و خیالتان از بابت بیشترین تطابق پذیری و اقتصادی بودن هزینه ها راحت باشد. همچنین تمامی روتر های سری X از سیستم مدیریت از راه دور تلتونیکا پشتیبانی می کنند. این سیستم پلتفرم ابری بسیار امن و پایداری برای اتصال امن شعبه ها دارد و کمک می کند که تعداد بی شماری از تجهیزات شبکه تلتونیکا را از هر جا حتی با داشتن IP های عمومی پایش، کنترل و مدیریت کنید.